XIX Pekao Szczecin Open rozpoczęty!

Dziś, w poniedziałek rozpoczął się już dziewiętnasty turniej Pekao Szczecin Open. Jutro, we wtorek zagrają wszyscy Polacy oraz faworyt Hiszpan Albert Montanes.

Jako pierwsi na kort wyszli Rosjanin Jewgienij Donskoj i Portugalczyk Joao Sousa. Wygrał Donskoj i to on stał się pierwszym zawodnikiem, który awansował do II rundy turnieju. Pomeczowa konferencja ze zwycięzcą rozpoczęła się od paru kurtuazyjnych zdań: o tym, że mecz był ciężki, że sukces cieszy i że miło grać w meczu otwarcia. Później udało się mocniej pociągnąć Rosjanina za język. „Kiedy spojrzałem na drabinkę, trochę się zasmuciłem, bo przyjaźnię się z moim przeciwnikiem – gramy razem debla. Nie tworzymy jednak stałej pary, spotkaliśmy się jakiś czas temu w Hiszpanii, gdzie trenuję i okazało się, że obaj mamy w planach przyjazd do Szczecina” mówił Donskoj. Dodał, że był mile zaskoczony faktem, iż podczas meczu kibice wyraźnie mu sprzyjali. Pewnie dlatego, że w poniedziałek nie grali Polacy.

Nasi tenisiści swoje szanse będą mieli we wtorek. W Pekao Szczecin Open 2011 zobaczymy ich pięciu. Ich spotkania zaplanowano na korcie centralnym. O godzinie 11:00 zacznie Piotr Gadomski, który zmierzy się z Holendrem Thomasem Schoorelem. Potem Arkadiusz Kocyła spotka się z Brazylijczykiem Joao Souzą, Marcin Gawron zagra z Mołdawianinem Radu Albotem, a Andriej Kapaś skrzyżuje rakiety z Albertem Montanesem. W meczu dnia, rozgrywanym przy sztucznym świetle, Michał Przysiężny sprawdzi formę w starciu z Francuzem Axelem Michonem. Szykuje się prawdziwy maraton, oby z sukcesem dla naszych reprezentantów. Plan maksimum: pięciu naszych w II rundzie, plan minimum – przynajmniej jeden.

Pekao Szczecin Open ma dwóch mecenasów: bank Pekao SA i miasto Szczecin. To dzięki nim turniej od lat prezentuje niezwykły poziom – porównywalny z turniejami ATP. Gościliśmy u siebie Nikołaja Dawidenkę, Nicolasa Lapenttiego, Agustina Calleriego, Nicolasa Massu (wszyscy wygrywali w Szczecinie). Byli też mistrzowie z Roland Garros – Juan Carlos Ferrero, Gaston Gaudio, Sergi Bruguera i Alex Corretja. Ale nie tylko tenis decyduje, że Pekao Szczecin Open to turniej z charakterem. Urok stanowią ocienione korty, a także „mecze dnia” przy sztucznym świetle. Wieczorem też jest granie – na koncertach Tennis Music Festiwal, którym od 15 lat opiekuje się nasz partner Plus. Na pierwszy ogień – Ewa Bem.

Foto: materiały organizatora