Wakacje! czyli lato z radiem sposobem na nudę!

warhol-marilynDługo oczekiwana letnia przerwa wakacyjna nadeszła! Przed nami 3 ciepłe i wolne od szkoły miesiące. Aby je dobrze wykorzystać ArcyRadio przygotowało przewodnik, poradnik po letnich atrakcjach; tych miejscowych i tych nieco dalszych. Poznajcie naszych 10 sposobów na nudę i zobaczcie, gdzie warto się pojawić i co robić, by wakacje wykorzystać w pełni, ArcyRadio bowiem nie odpoczywa i gra dla Was także w lecie!

Wakacje? Trochę pracy, ale także i nieco odpoczynku? W tym pierwszym nie doradzamy, ale na relaks mamy kilka sposobów. Jeśli pogoda sprzyja – nie siedź przed telewizorem oglądając powtórki mydlanych oper – rusz się! Jedź na koncerty, festiwale, pikniki, albo sam zacznij uprawiać sport. Jaki? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jakie sportowe zabawy oferujemy Ci w Szczecinie a także, gdzie warto wybrać się w podróż.

Jeśli masz już po dziurki w nosie oglądania sWeEtAśNyCh f0t3cZeK na naszej-klasie; jeśli bracia Mroczkowie ze szklanego ekranu każdego wieczora przyprawiają Cię o mdłości… Gdy już przeszedłeś wszystkie gry na komputerze, a „dzieci Neostrady” na youtubie już Cię nie śmieszą… zacznij coś uprawiać… Na przykład sport! Spróbuj coś ćwiczyć – kciuk na pilocie od TV się nie liczy! Rusz się, jest lipiec, a według badań (oczywiście amerykańskich naukowców) to właśnie w tym miesiącu roku ludzie podejmują najwięcej decyzji o rozpoczęciu czegoś szalonego. Nie bądź więc gorszy i wybierz z proponowanej przez nas palety sportów taki, który zaczniesz ćwiczyć już od jutra! Do dzieła, bo nuda jest siostrą rozpaczy, a w tę drugą chyba nie chcesz wpaść…

Go, go golf
Jeśli lubisz spokój i ciszę oraz preferujesz sporty indywidualne, to spróbuj golfa. Niecale pól godziny drogi samochodem od centrum Szczecina, w Binowie znajduje się pole golfowe, na którym milo spędzisz każde popołudnie grając i ciesząc oczy pięknymi widokami, a po intensywnej grze zjesz smaczny obiad.W klubie znajdziesz: 9-dołkowe pole treningowe, 18-dołkowe pole mistrzowskie, tereny do ćwiczeń – driving range i putting greeny oraz budynek klubowy. W golfa nauczysz się grać zapisując się na kurs w cenie 300 zł.
Binowo Park
Binowo 62
Tel. 91 404 15 33
www.binowopark.pl

Wild, wild west
Chcesz nauczyć się jazdy na koniu? No to zapraszamy na dziki zachód! Na otwartym niedawno rancho Ponderosa pod Szczecinem pojeździsz konno, zwiedzisz mini zoo z egzotycznymi wielbłądami, postrzelasz z wiatrówki, a nawet spróbujesz swoich sił w łowieniu ryb w stawie. Wystarczy, że poprosisz miejscowego kucharza, a z pewnością przyrządzi Ci Twą zdobycz w wyśmienity sposób, a jeśli nad wodą Ci się nie poszczęści, to możesz zamówić jedną z wielu wyszukanych potraw w Saloonie (restauracji rodem z dzikiego zachodu). Tylko uważajcie na szeryfa!
Rancho Ponderosa
ul. Szosa Polska
(pogranicze Szczecina i Przęsocina)
tel. 091 85 25 897
www.ponderosa.pl

Jednoręki bandyta
W przyjemne wieczory możesz wybrać się ze znajomymi na kręgle. To znakomity sposób na spędzenie czasu aktywniej niż przy szklaneczce trunku w pubie, a gdyby ktoś nie mógł się z tą szklanicą rozstać, to w kręgielni może sobie zamówić co chce, bo jest tam też bar i dyskoteka. Jeśli kręgle już się znudzą, to piętro wyżej znajdziesz stoły bilardowe, piłkarzyki i gry video. Cena wynajęcia toru na jedną godzinę: od poniedziałku do czwartku – 39 zł, od piątku do niedzieli – 59 zł. Dodatkowo dla studentów właściciele przewidzieli liczne promocje.
MK Bowling Galaxy
al. Wyzwolenia 18
www.kregielniagalaxy.pl

Good thing Kitesurfing
Jeśli nie straszna jest Ci woda, to wybierz się na Kitesurfing. Wiatr i woda to doskonali towarzysze dla deski i latawca, więc czemu by nie spróbować modnego ostatnio sportu i nie poczuć się jak surfer? Szkoła kitesurfingu Allsaints w zależności od kierunku wiatru szkolenia przeprowadza w kilku miejscach. Najczęściej są to Międzyzdroje przy radarze (koniec plaży na lewo od mola). Przy południowych wiatrach szkolenia odbywają się na Wolinie lub na jeziorze Miedwie w miejscowości Wierzbno.
Ceny:
– kurs podstawowy 1/2 IKO1- 200 zł
– kurs I stopnia IKO LEVEL I – 450 zł
– lekcja indywidualna – 120 zł
www.allsaints.pl

u-Quady
Coś dla miłośników czterech kółek – quady. Niepotrzebne są układy, aby nimi pojeździć. Wystarczy wybrać się do wypożyczalni w centrum miasta, aby móc poszaleć tymi „wszędołazami” tam, gdzie nie dostaniesz się innym pojazdem.
Ceny:
– około 4–5 godzin – 850 zł,
– wypożyczenie na godzinę – 300 zł
Rapi Quady
pl. Orła Białego 10
tel. 091 434 07 73
www.rapi-quad.pl

Cicha woda
Ciekawi Cię podwodne życie, a obejrzałeś już wszystkie filmy przyrodnicze z Krystyną Czubówną w roli lektora? Spróbuj sam zobaczyć, co kryje się w głębiach jezior i mórz… Szkoła Nurkowania DIVE POINT nauczy Cię nurkować w systemie PADI. Ich baza nurkowa znajduje się nad jeziorem Ińsko, znajdującym się ok. 80 km od Szczecina.
Szkoła organizuje kursy: Open Water Diver, Advanced Open Water Diver oraz inne. O ceny i terminy pytaj dzwoniąc pod ich numer telefonu lub odwiedzając ich biuro w Szczecinie.
Szkoła Nurkowania DivePoint
ul. Monte Cassino 19E
tel. (091) 422 41 37
www.divepoint.pl

Tenisówki
Tym, którzy chcieliby się trochę zmęczyć polecamy tenis. Na al. Wojska Polskiego znajdziecie najlepsze korty ziemne w Szczecinie. To na nich rozgrywany jest coroczny turniej Pekao Open, a od poprzedniego roku także i damski Szczecin Open. Do dzieła więc; bierz rakietę w dłoń i do ćwiczeń!
Ceny:
– wynajem kortów 12–30 zł/h – w zależności od pory dnia
– trenerzy (60 zł/h + cena kortu)
Szczeciński Klub Tenisowy
al. Wojska Polskiego 127
www.sktszczecin.pl

Bang, bang
Lubisz strzelać? No to nie pal głupa, tylko zagraj w paintball! Tę zabawę mogą uprawiać w zasadzie wszyscy – mężczyźni, kobiety – niezależnie od wieku i stylu życia. Liczy się jedynie wola walki. Organizatorzy wymagają min. 8 osobowych grupy, aby wypożyczyć sprzęt.
Cena:
– już od 40 zł od osoby
– gdy weźmiesz 500 kulek zapłacisz 100 zł
(sprzęt i ubranie gratis).
Dragon Paintball
ul. Dąbrowskiego 9
tel. 091 483 73 80
www.dragon-paintball.com.pl

Kulą w płot
Chciałbyś postrzelać do tarczy? Możesz zrobić to na strzelnicy. Niedaleko dworca PKP jest miejsce, w którym możesz zmierzyć się z maszynami typu GLOCK, CZ-75, CZ-100 czy rewolwer. Wystarczy, że zadzwonisz i umówisz się na określony termin.
Delve
ul. Celna 1
(za budynkiem Przychodni Portowej)
tel. (091) 43 43 501
www.delve.com.pl

Dla twardzieli
Jeśli nudzi Ci się tak bardzo, że niestraszne są Ci nawet siniaki, to spróbuj boksu. Klub bokserski Skorpion ze Szczecina zaprasza na treningi od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.30 do 20.30. Wystarczy, że przyjdziesz, a trenerzy dopasują grupę do Twojego wieku i zaawansowania. Za ok. 100 zł poćwiczysz w miesiącu tyle razy, że Ci wystarczy.
Klub Bokserski Skorpion
Hala SDS (były WDS)
ul. Wąska 16
Tel. 0 668 397 747
www.skorpion.szczecin.pl

Coś lżejszego i rozrywkowego
Masz ochotę wybrać się na koncert, potańczyć, zobaczyć coś ciekawego? No to zajrzyj na przystanek Woodstock na przełomie lipca i sierpnia do Kostrzyna nad Odrą, albo jedź na superhipermegabombowy koncert the Killers w Krakowie podczas Coke Live Music Festival od 20-22 sierpnia. A może zrobisz sobie tournee po Polskich miastach? W wakacje nocleg dla studentów w akademikach kosztuje tylko 20 złotych, możesz więc zwiedzić Poznań, Kraków, Gdańsk, Toruń i inne ciekawe miasta za niewielką cenę, zwłaszcza gdy dopasujesz jeszcze odpowiedni bilet PKP, które to mają wiele wakacyjnych ofert. Możliwoście jest sporo, więc ruszaj!