Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2014/2015 Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie

W sobotę, 4 października br., w wypełnionej po brzegi Sali Kameralnej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Rektor ZPSB, prof. Aneta Zelek ogłosiła uroczyście rozpoczęcie nowego Roku Akademickiego tej Uczelni, podkreślając, że w tym roku wyjątkowo odbywa się to w miejscu, gdzie sztuka spotyka się z nauką.

Najstarsza niepubliczna uczelnia wyższa na Pomorzu Zachodnim powitała nowych Studentów studiów magisterskich i licencjackich oraz Słuchaczy studiów podyplomowych ze Szczecina oraz 3 Wydziałów zamiejscowych w Stargardzie, Gryficach i Świnoujściu. Studenci ZPSB rozpoczną naukę na kierunkach Informatyki i Zarządzania na studiach I stopnia oraz Ekonomii na studiach magisterskich, a słuchacze studiów podyplomowych na nowym kierunku Zarządzanie Rozwojem Lokalnym i Regionalnym, a także m.in. na Psychologii Zarządzania, Grafice Komputerowej i Zarządzaniu Bezpieczeństwem w IT.

– Mimo trudnych obecnie czasów dla szkół wyższych, możemy się cieszyć z tegorocznego naboru na studia, witając kilkuset nowych Studentów i Słuchaczy naszej Uczelni – mówiła podczas rozpoczęcia Rektor Aneta Zelek.
Podczas uroczystości zostały także wręczone dyplomy absolwentom studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych, a także nagrody laureatom konkursu na najlepszą pracę dyplomową w ZPSB.
Absolwentów ZPSB czekało jeszcze jedno zadanie – jak podkreśliła Rektor Aneta Zelek – To ostatni egzamin, który trzeba zdać za pierwszym podejściem. Musicie na hasło „Vivat Akademia” rzucić w górę birety, tak wysoko, jak sięgają Wasze ambicje i marzenia i jeszcze na koniec musicie je z powrotem złapać. Ten egzamin został zaliczony!

Inauguracyjny wykład wygłosił Rektor Senior ZPSB, prof. Wojciech Olejniczak – wykład pod prowokującym tytułem „E=mc3” (do sześcianu).