Przegląd piosenki BAZUNA odbywa się od początku lat siedemdziesiątych XX w. W początkowych latach jego treść stanowił przeniesiony na scenę repertuar turystycznego szlaku – prezentacja piosenek znanych, popularnych oraz propozycja nowych. Z czasem impreza stała się scenicznym forum twórców i wykonawców w szerokim zakresie, którego wyróżnikiem jest akustyczna forma.
Charakterystyczną na imprezie jest różnorodność nurtów, konwencji i stylistyk, od poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej i kabaretowej, bluesa, muzyki country i folk po autorskie muzyczne poszukiwania i próby łączenia w.w. gatunków. Turystycznym pozostał charakter Przeglądu, BAZUNA nie ma bowiem stałego miejsca. Najczęściej odbywając się w plenerze impreza ma niezmienny charakter turystycznego wyjazdu, zarazem festiwalu na otwartej przestrzeni.
Tegoroczna, 37. edycja Przeglądu odbędzie się w Lubaniu k. Kościerzyny w bazie OWCZARNIA – AKADEMIA PRZYGODA. Termin imprezy – 26-28 czerwca 2009 r.

Informacje na temat edycji tegorocznej oraz dokumentację dotychczasowych znaleźć można na stronie domowej: www.bazuna.art.pl. Istnieje także profil muzyczny Przeglądu: www.myspace.com/bazunafestival , zawierający nagrania muzyczne wybrane z historii imprezy.
Beata Jakuszewska
Tagi: koncerty, konkurs, kultura, studenci




|