Premiera studencka w Teatrze Współczesnym!

teatr_wspolczesnyTeatr Współczesny w Szczecinie zaprasza na Premierę Studencką operetki interwencyjnej Aleksandra Fredry „Nocleg w Apeninach” – 17 listopada, o godz. 19:00. Po spektaklu spotkanie z Michałem Zadarą i Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem. Bilety dla studentów na Premierę Studencką w cenie16 zł.

Nowa wersja „Noclegu w Apeninach” Fredry z nową muzyką Jacka „Budynia” Szymkiewicza. Michał Zadara przenosi akcję operetki Fredry z gospody we włoskich Apeninach do współczesnego, przydrożnego baru pod Kielcami. W libretcie Fredry odkrywa wątki handlu ludźmi, przykryte warstwą prawie surrealnej komedii. Jest to pierwsza realizacja tekstu Fredry przygotowywana przez Michała Zadarę i jego druga współpraca w teatrze (po „Wizycie starszej pani”) z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem z zespołu Pogodno. Budyń komponuje współczesną muzykę, a na instrumentach grają aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie.
Zapraszamy do obejrzenia trailera ze spektaklu zamieszczonego na stronie Teatru Współczesnego:

SPOTKANIE Z TWÓRCAMI SZTUKI

Po spektaklu, około godz. 21, TW zaprasza wszystkich widzów na spotkanie z realizatorami sztuki, w którym wezmą udział Michał Zadara – reżyser oraz autor scenografii oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz – autorem muzyki do spektaklu. Wstęp wolny.

Michał Zadara (ur. 19 października 1976 w Warszawie) – reżyser teatralny. Studiował Teatr i Politykę w Swarthmore College, Oceanografie w Woods Hole, Reżyserię w Krakowie. Był asystentem i współpracownikiem Małgorzaty Szczęśniak, Kazimierza Kutza, Jana Peszka i Armina Petrasa. Reżyserował w teatrach: Wybrzeże w Gdańsku, Starym w Krakowie, Współczesnym we Wrocławiu, Narodowym w Warszawie, Współczesnym w Szczecinie, Maxim Gorki w Berlinie, HaBima w Tel Awiwie, Capitol we Wrocławiu. Laureat Paszportu Polityki w 2007 r. „za imponującą aktywność twórczą, za przedstawienia przywracające wiarę w to, że teatr jest przestrzenią artystycznej wolności”. Autor filmów niezależnych i instalacji wideo. W Teatrze Współczesnym w Szczecinie wyreżyserował komedię własnego autorstwa (na podstawie filmu „Pół żartem, pół serio“) „Na gorąco“ (2006) oraz „Wizytę starszej pani“ (2008).

Jacek „Budyń” Szymkiewicz (ur. 1974 w Trzebiatowie) – wokalista i gitarzysta zespołu Pogodno, który w 2004 roku wydał album solowy Kilof, nagrany przy współudziale muzyków z zespołów Kristen, Braty z Rakemna i z gościnnym udziałem Łony. Eklektyczna muzyka Budynia łączy w sobie elementy rocka alternatywnego, rock’n’rolla, czy rapu, a dopełnienie stanowią teksty autorstwa lidera projektu. Z Teatrem Współczesnym w Szczecinie związany od kilku lat, w roku 2008 stworzył muzykę do spektaklu „Wizyta starszej pani“ w reż. Michała Zadary. Wraz z aktorkami współpracującymi z Teatrem Współczesnym – Martą Szymkiewicz (prywatnie: żoną muzyka) i Marią Dąbrowską oraz perkusistką Olą Rzepką stworzyli dwa lata temu projekt muzyczny Rozczyny (koncert – performance „Głodne“ m.in. z tekstami Katarzyny Nosowskiej prezentowany był na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu).

PREMIERY STUDENCKIE – propozycja Teatru Współczesnego skierowana bezpośrednio do studentów, której tradycja sięga roku 2001. Swoje premiery studenckie miało już 31 przedstawień: Miłość na Krymie, Don Juan, Variatka, Polaroidy, Zwiastowanie, Śluby panieńskie, Komiczna siła, Tristan i Izolda, Wyzwolenie, Śmieci, Porucznik z Inishmore, Sinobrody – nadzieja kobiet, Oskar i pani Róża, Łucja i jej dzieci, Samobójca, Bliżej, Kubuś Fatalista i jego Pan, Napis, Mąż i żona, Cyrk ’76, czyli trzydzieści lat później, Na gorąco, Pan Poduszka, Próby z jej życia, Szklana menażeria, Wesele, Eine kleine, Idiotki, Wizyta starszej pani, Zatopiona katedra, Andromacha, Rowerzyści.

noclegwapeninach