Premiera studencka w Teatrze Współczesnym!

teatr_wspolczesnyTeatr Współczesny w Szczecinie zaprasza na Premierę Studencką operetki interwencyjnej Aleksandra Fredry „Nocleg w Apeninach” – 17 listopada, o godz. 19:00. Po spektaklu spotkanie z Michałem Zadarą i Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem. Bilety dla studentów na Premierę Studencką w cenie16 zł.

Nowa wersja „Noclegu w Apeninach” Fredry z nową muzyką Jacka „Budynia” Szymkiewicza. Michał Zadara przenosi akcję operetki Fredry z gospody we włoskich Apeninach do współczesnego, przydrożnego baru pod Kielcami. W libretcie Fredry odkrywa wątki handlu ludźmi, przykryte warstwą prawie surrealnej komedii. Jest to pierwsza realizacja tekstu Fredry przygotowywana przez Michała Zadarę i jego druga współpraca w teatrze (po „Wizycie starszej pani”) z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem z zespołu Pogodno. Budyń komponuje współczesną muzykę, a na instrumentach grają aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie.
Zapraszamy do obejrzenia trailera ze spektaklu zamieszczonego na stronie Teatru Współczesnego:

SPOTKANIE Z TWÓRCAMI SZTUKI

Po spektaklu, około godz. 21, TW zaprasza wszystkich widzów na spotkanie z realizatorami sztuki, w którym wezmą udział Michał Zadara – reżyser oraz autor scenografii oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz – autorem muzyki do spektaklu. Wstęp wolny.

Michał Zadara (ur. 19 października 1976 w Warszawie) – reżyser teatralny. Studiował Teatr i Politykę w Swarthmore College, Oceanografie w Woods Hole, Reżyserię w Krakowie. Był asystentem i współpracownikiem Małgorzaty Szczęśniak, Kazimierza Kutza, Jana Peszka i Armina Petrasa. Reżyserował w teatrach: Wybrzeże w Gdańsku, Starym w Krakowie, Współczesnym we Wrocławiu, Narodowym w Warszawie, Współczesnym w Szczecinie, Maxim Gorki w Berlinie, HaBima w Tel Awiwie, Capitol we Wrocławiu. Laureat Paszportu Polityki w 2007 r. „za imponującą aktywność twórczą, za przedstawienia przywracające wiarę w to, że teatr jest przestrzenią artystycznej wolności”. Autor filmów niezależnych i instalacji wideo. W Teatrze Współczesnym w Szczecinie wyreżyserował komedię własnego autorstwa (na podstawie filmu „Pół żartem, pół serio“) „Na gorąco“ (2006) oraz „Wizytę starszej pani“ (2008).

Jacek „Budyń” Szymkiewicz (ur. 1974 w Trzebiatowie) – wokalista i gitarzysta zespołu Pogodno, który w 2004 roku wydał album solowy Kilof, nagrany przy współudziale muzyków z zespołów Kristen, Braty z Rakemna i z gościnnym udziałem Łony. Eklektyczna muzyka Budynia łączy w sobie elementy rocka alternatywnego, rock’n’rolla, czy rapu, a dopełnienie stanowią teksty autorstwa lidera projektu. Z Teatrem Współczesnym w Szczecinie związany od kilku lat, w roku 2008 stworzył muzykę do spektaklu „Wizyta starszej pani“ w reż. Michała Zadary. Wraz z aktorkami współpracującymi z Teatrem Współczesnym – Martą Szymkiewicz (prywatnie: żoną muzyka) i Marią Dąbrowską oraz perkusistką Olą Rzepką stworzyli dwa lata temu projekt muzyczny Rozczyny (koncert – performance „Głodne“ m.in. z tekstami Katarzyny Nosowskiej prezentowany był na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu).

PREMIERY STUDENCKIE – propozycja Teatru Współczesnego skierowana bezpośrednio do studentów, której tradycja sięga roku 2001. Swoje premiery studenckie miało już 31 przedstawień: Miłość na Krymie, Don Juan, Variatka, Polaroidy, Zwiastowanie, Śluby panieńskie, Komiczna siła, Tristan i Izolda, Wyzwolenie, Śmieci, Porucznik z Inishmore, Sinobrody – nadzieja kobiet, Oskar i pani Róża, Łucja i jej dzieci, Samobójca, Bliżej, Kubuś Fatalista i jego Pan, Napis, Mąż i żona, Cyrk ’76, czyli trzydzieści lat później, Na gorąco, Pan Poduszka, Próby z jej życia, Szklana menażeria, Wesele, Eine kleine, Idiotki, Wizyta starszej pani, Zatopiona katedra, Andromacha, Rowerzyści.

noclegwapeninach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *