Pekao Szczecin Open – dzikie karty przyznane!

Organizatorzy Pekao Szczecin Open 2011 (challenger ATP, 106.500 euro, 10-18 września 2011, korty ziemne w Szczecinie) przyznali „dzikie karty”, czyli przepustki do gry w turnieju głównym. Dostaną je: Hiszpan Albert Montanes (42 ATP) oraz Polacy – Michał Przysiężny (183 ATP), Marcin Gawron (286 ATP) i Arkadiusz Kocyła (1614 ATP). 

Montanes zastąpi swojego rodaka Marcela Granollersa, kontuzjowanego podczas US Open. Zagra z numerem 1 i może stanie się pierwszym Hiszpanem triumfującym w turnieju, bo choć to specjaliści od gry na ziemi to nie było jeszcze takiego przypadku w naszej 19-letniej historii! Przypomnijmy, że Montanes już raz był u nas w finale, ale w 2008 roku przegrał z Francuzem Florentem Serrą. Teraz przyjedzie jako 42. tenisista świata (co wymaga właśnie „dzikiej karty”, bo zawodnikom z czołówki rankingu ATP nie wolno występować w challengerach).

Dzięki specjalnemu zaproszeniu w Szczecinie zobaczymy też Polaków: na kortach pojawią się Michał Przysiężny, Marcin Gawron oraz Arkadiusz Kocyła. Pozostali polscy zawodnicy będą w Finlandii na meczu w Pucharze Davisa (Janowicz, Panfil); albo wciąż leczą odniesione kontuzje (Kubot).