O nas

Od czasu, gdy Internet wkradł się do domów, słuchacz stał się bardziej wybredny w tym czego słucha. Dlatego stworzyliśmy ArcyRadio. Teraz wystarczy włączyć komputer, znaleźć swą ulubioną rozgłośnię i wcisnąć „play”.

ArcyRadio powstało z myślą o młodych, ambitnych ludziach mieszkających, bądź uczących się w Szczecinie. Chcemy, aby zintegrowało środowisko studenckie naszego miasta, by tak jak w innych ośrodkach akademickich było ono silne i miało coś do powiedzenia. ArcyRadio powstało jako czynny sprzeciw przeciwko zbytniej komercjalizacji i pauperyzacji niektórych mediów w Polsce. Jego misją jest dostarczenie rozrywki i informacji interesujących młodych ludzi z naszego miasta oraz propagowanie wartościowych zjawisk artystycznych, których nośnikiem jest dźwięk. Rozgłośnię tworzy grupa idealistów i pasjonatów, którzy tworzą swe audycje z wielkim zaangażowaniem i sercem.

Choć nasza radiostacja jest głównie muzyczną, na „antenie” jest obecny też reportaż radiowy, wywiady z ludźmi sztuki i kultury oraz kulturalne serwisy informacyjne. Chcemy aby, specjalnością ArcyRadia stały się programy prowokujące do myślenia, a także audycje z muzyką, której próżno szukać w komercyjnych stacjach radiowych, gdzie puszcza się to „czego słucha większość”. Naszą ambicją jest stworzenie radia wyjątkowego, dla wyjątkowych ludzi; nie chcemy kolejnego medium z „music for the masses”. Tych jest już wystarczająco. Dlatego muzyka w naszej rozgłośni jest starannie dobierana i selekcjonowana. Dlatego w ArcyRadiu usłyszysz utwory wyszukane, muzykę alternatywną, z różnych zakątków świata, prezentującą różne style i gatunki. Nie puszczamy natomiast muzyki klubowej i tanecznej, bo tej akurat w Szczecinie jest gdzie posłuchać… ArcyRadia można słuchać wchodząc na stronę: www.arcyradio.pl lub pobierając na dysk niewielki plik, który przy każdorazowym odtworzeniu spowoduje, że nasz player będzie przesyłał aktualny program radiowy.

ArcyRadio – studenckie radio Szczecina.

Skład ArcyRadia:

Redaktor naczelny:

Michał Fol

Dyrektor muzyczny:

Wiktor Petrys

Prezenterzy radiowi:

> Marta Szufranowicz

> Magdalena Sobczak

> Kamil Hawro

> Bartosz Mik

> Mateusz Piotrowski (vel Bonifacy)

> Radosław Perz

> Mateusz Janiak 

> Mariusz Bandrowski

> Artur Bańko

> Przemysław Sierakowski

> Rafał Czajkowski

> Rafał Kuliga

Redaktorzy portalu:

> Radosław Perz

Współpracownicy:

> Tomasz Kotarski


© 1997-2016 ARCY PRESS GROUP.
ArcyRadio jest zastrzeżonym znakiem firmowym i należy do jego właściciela.
RSS, wszelkie wypowiedzi, komentarze zamieszczone w serwisie przez odwiedzających należą do ich autorów. ArcyRadio nie odpowiada za ich treść.