Na Dzień Dziecka…

pingwinyTeatr Współczesny przygtotował nie lada atrakcję dla najmłodszych widzów. Jeśli więc chcecie zabrać brata, siostrę, albo syna czy córkę do teatru, by poobcowało z kulturą wysoką, to już od Dnia Dziecka, ale także i 12, 13 i 14 czerwca podczas szczecińskich Dni Morza zapraszamy najmłodszych widzów wraz z rodzicami na spektakl „Na Arce o ósmej”. Pełna wrażeń podróż z trzema pingwinami na Arce, to dobra propozycja dla dzieci i ich rodziców na rozpoczęcie Dni Morza.

Po spektaklu na najmłodszych fanów teatru, czeka kolejna atrakcja — wszyscy chętni będą mogli wejść za kulisy i zwiedzić teatr od środka. Na przedstawienie warto przyjść całą rodziną. Na spektakle grane podczas Dni Morza będzie można nabyć bilet rodzinny w cenie : 37 zł dla maks. 4 osób (dla dwojga dorosłych z jednym bądź dwojgiem dzieci).

Zainteresowanych zwiedzaniem teatru prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Obsługi Widzów, tel. 091 489 23 23.

A teraz trochę o samej sztuce…
Urlich Hub
Na Arce o ósmej
przekład: Lila Mrowińska-Lissewska

reżyseria : Justyna Celeda
scenografia: Grzegorz Małecki
muzyka: Wojciech Król
ruch sceniczny: Zbigniew Szymczyk
reżyseria światła: Krzysztof Sendke

Na Arce o ósmej jest w Niemczech prawdziwym przebojem wydawniczym. Autor dramatu, Urlich Hub, został nagrodzony dwukrotnie – w 2006 za najlepsze słuchowisko dla najmłodszych, a w 2008 otrzymał nagrodę literacką za twórczość dla dzieci – Kinderliteraturpreis. Na Arce o ósmej to zabawna opowieść o przyjaźni, dotykająca również problemu obecności Boga
w świecie dziecka. Głównym wątkiem fabularnym jest historia trzech pingwinów, które chcą dostać się na Arkę Noego, mimo że na pokład przyjmowane są tylko pary zwierząt. Spektakl wpisuje się w nurt teatru rodzinnego.

Obsada: Grażyna Madej, Krystyna Maksymowicz, Magdalena Myszkiewicz, Ewa Sobiech, Konrad Pawicki

bilety: 22 i 27 zł I miejsca; 17 i 22 II miejsca

Na spektakle grane 12-14 czerwca można nabyć bilet rodzinny w cenie 37 zł dla maks. 4 osób
(dla dwojga dorosłych z jednym bądź dwojgiem dzieci).

fot. Włodzimierz Piątek

pingwiny1