Juwenalia – zdradzamy pierwsze sekrety!

1027751_singing_girl_1Gdy za oknem robi się ciepło zaczynamy myśleć nie o sesji, a o zabawie. A ta, najlepsza jest przecież podczas święta studentów – Juwenalii. Co nas czeka w tym roku? Sprawdźcie sami – ArcyRadio zdradza listę pierwszych gwiazd i atrakcji… Możemy być gotowi na szeroki wachlarz możliwości. Od 19 do 23 maja będziemy mogli przebierać w propozycjach. Zapowiada się arcyciekawie!

Klubowa, reggae, rock, hip hop, czy może disco polo? Niezależnie od tego, jaki gatunek muzyki podoba Ci się najbardziej, możesz przygotować się na prawdziwą pięciodniową (a być może nawet i sześciodniową) ucztę dla ucha! Zobacz poniżej wstępny plan i dowiedz się co, kto, gdzie i kiedy.

Wtorek, 19 maja
Zaskoczenie: juwenalia jak zwykle rozpoczną się nocnym biegiem ulicznym. Oficjalnie władzę w mieście przejmą studenciaki koło godziny szesnastej, gdy dotrą z pochodem i towarzyszącym dyskdżokejem pod Urząd Miasta by odebrać klucz do bram Szczecina. Następnym celem jest Teatr Letni w Parku Kasprowicza. To tam, wieczorem, odbędzie się otwierający Juwenalia koncert. Arcygwiazdą będzie tam Myslovitz. Przygotujmy 10 (studenci) lub 20 zł (pozostali) na bilety i bawmy się do późnych godzin nocnych!

Środa, 20 maja
W środę będzie zabawnie. Na pewno. Na deskach Amfiteatru zagościć mają super-hiper-mega-gige-ekstrazespoły disco polo. (Moda lubi się powtarzać?) Dla wytrwałych, albo dla tych, co przyjdą później zaśpiewa Krzysztof Skiba z zespołem Big Cyc. Studenci zobaczą to tym razem za darmo… Pytanie tylko jest jedno: czy organizatorzy nie powinni widzom dopłacać?

Czwartek, 21 maja
Czwartek zapowiada się równie ciekawie jak wtorek. For free można będzie posłuchać rytmów reggae. Zabawiać nas będą między innymi Gutek oraz Marika. Czwartek to także dzień sportowy. Na Jasnych Błoniach będzie można spróbować swoich sił w różnych grach zespołowych, albo zobaczyć strongmanów. Ci, którzy w sporcie nie gustują mogą odwiedzić deptak Bogusława (no bo jaki inny, jeśli nie ten?) i posłuchać studenckich zespołów muzycznych.

Piątek, 22 maja
Piątek – hip hopu początek. Przy alei Piastów pojawią się ludzie w za dużych ubraniach, czyli raperzy. Zaszczycą nas: Molesta, Sokół and Pono, Eldo, PMM oraz Donguralesco. Studenci, jeśli chcą ich zobaczyć muszą przygotować 10 zł, czyli tyle, za ile można kupić czteropak „napojów energetycznych”. Na co lepiej przeznaczyć swoje „fu fu” – zdecydujecie sami.

Sobota, 23 maja
Sobota maluje się pod znakiem muzyki klubowej. Nasze miasto odwiedzą: Angelo Mike, Bland and Jones, Di Miquro, a także DJ Matush. Cena biletu: 10 złotych. Nie możecie się już doczekać? No to odliczamy dni i godziny!

MIC

Zobacz jak bawiono się na Juwenaliach 2008