Jesteś nosicielem t-shirta?

Śmieszne, prowokujące, kontestujące system, błyskotliwe, na czasie t-shirty to nie zwykłe koszulki, a stan ducha. Wszakże nie szata zdobi człowieka i w pełni się z tym zgadzamy, bo tak zwana cicha woda brzegi w pewnych nurtach społecznych rwie… 

Zupełnie możemy nie posądzać niektórych osób o dane zachowania, preferencje czy styl ubierania „po godzinach”. Jak bardzo możemy się mylić, niech pokaże nam to poniższe omówienie. 

Styl na polityka 

Dyplomatycznie tego nie sposób ogarnąć. Te wszystkie posiedzenia, expose, budżety, głosowania, naprawdę, nie dziwota, że widzimy w sejmie twarze ludzi wypalonych, niewyspanych, myślami gdzie indziej. Za fasadą umiaru, dystynkcji i konserwatyzmu garniturowego, perspiranty nie wyrabiają, pory pracują na najżywszych obrotach, bębenki od scysji dudnią, dobry cholesterol staje się zły, błysk w oku męża opatrznościowego staje się „lśnieniem”. Na szczęście wszelkie referenda kończą się dobrze, kiedy nie biorą w nich udziału politycy. Chwała im, że całe stresy może dźwigać taka koszulka. Hasło na każdy dzień dla otuchy: Pieprzyć system też im się należy jak amen w pacierzu.

Styl na biznesmena 

Bessa na rynku koreluje z fluktuacją ostatnich ratingów.  Tak tak… Dobrze, że już piątek, że można odłożyć w depozyt kurzu aktówki, kalendarze, wizytowniki, portfele, etui i długopis.  I cały ten osprzęt, z którego MacGyver nic by nie wymyślił. „Dzika namiętność” wzywa młodych yuppie, biznesmenów z uwiądu biznesu w świat imprez. Albo Clarków Kentów – zabieganych lub zawalonych robotą, gdzie świat się im wali jak w „Skyfall”.  Po całym tym zgiełku rozpinasz wizytową koszulę z tasiemcem krawata na szyi, lecz spod guzików nie wyłania się litera „S” w trójkącie, ale symbol kontestacji korporacyjnego nadęcia i cyferświata. Wal się street!

Styl na kujona 

Co robisz? Ja? No dziś będę rozkoszował się nowymi grami na kompa – Algebra World. Jajogłowi z Komixxów żyją własnym życiem, w swym wirtualnym świecie, nie wiedząc, jak ludzie ich kochają. Początkowo każdy kujon nie ma łatwo (szczególnie ich droga nie jest usłana różami, a bardziej nogami, które się im złośliwe podkłada). Podręcznikowa edukacja jest ich szkołą życia. Często muszą błysnąć czymś, by zaimponować swoim kolegom (albo wymarzonej koleżance z trzech ławek obok…); mogą pójść drogą Matt Damona z „Buntownika z wyboru” lub pryszczatych z „Zemsty frajerów”. Jednak to co siedzi w środku każdego kujona, co im leży na sercu – może oddawać niniejsza koszulka.

Styl na księdza

„Maczeta” pokazała jednak, jak praktycznie wykorzystać przestrzeń pod strojami sukien i ornatów. Zebraliśmy się na tych naukach przedmałżeńskich u naszego nowoczesnego proboszcza na plebanii, moi drodzy, aby pochylić się nad sensem małżeństwa.  Tym wstępem mógłby powitać duchowny przyszłe pary młode oraz swym uniformem, jakże działającym na wyobraźnię t-shirtem…

Jest t-shirt, jest impreza

Podobnie jak w reklamie pewnych chipsów, tak i z pewnymi subkulturami jest dokładnie jak w owym klipie. Że często oficjalny dresscode to pancerz tymczasowy, który jednak przyprawia dość mocno stereotypową gębę osobie bardzo szalonej. Miejmy nadzieję, że nadchodzący karnawał zada kłam urzędowym szatom człowieka. A jak odpowiada tego typu biznes odzieżowy? Błyskotliwym podejściem do tematu oraz jakością – aby takie koszulki były naprawdę nieznośne. Jeśli nosi Cię, by sprawdzić, jaki jest Twój styl, zajrzyj na Koszulkowy.pl™.