Ile za studenckie cztery kąty na wakacje?

Obecnie opłata za wynajem mieszkania w Szczecinie wynosi średnio 1681 zł. To w przybliżeniu o 30 zł mniej niż kwartał temu.

Z jakim kosztem muszą się liczyć studenci zostający w Szczecinie na okres wakacyjny? Stażyści, a także żacy podejmujący się pracy sezonowej, powinni wziąć pod uwagę, że za wynajem najtańszych szczecińskich lokali ich właściciele życzą sobie około 600-700 zł (tylko wyjątkowo można trafić na oferty za 500 zł). Za taką kwotę wynajmiemy skromną kawalerkę, zajmującą powierzchnię zazwyczaj około 20-35 m2.

Według portalu Morizon.pl średnio 1512 zł potrzeba na miesięczną opłatę dla właściciela lokum dwupokojowego. Najtańsze propozycje wynajmu mieszkań dwupokojowych zaczynają się od około 800 zł. Wybór obiektów w tej cenie jest całkiem spory, a ich metraż mieści się na ogół w przedziale od 40 do 50 m2. Niedrogie M dwupokojowe wcale nie musi oznaczać bardzo niskiego standardu. Za taką kwotę trudno oczekiwać luksusów, niemniej możliwe jest znalezienie zadbanego lokum pośród nieco zapyziałych, kilkudziesięcioletnich nieruchomości.

Jeśli myślimy o wynajmie mieszkania wraz z dwoma innymi osobami, miejmy na uwadze, że średnia cena najmu obiektu składającego się z trzech pokojów wynosi 1831 zł, czyli wyjdzie około 610 zł kosztów „na głowę”. W najmniej kosztownym M trzypokojowym zamieszkamy za około 1000 zł. Niekiedy za podobną cenę można wynająć lokal czteropokojowy, choć ich większy wybór zaczyna się od mniej więcej 1400 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *