Drożej za wynajem M w Szczecinie

Właściciele szczecińskich mieszkań oczekują średnio 1715 zł miesięcznie za wynajem swoich nieruchomości. To znacznie wyższa suma niż jeszcze kilka miesięcy temu.

Ceny na rynku najmu w Szczecinie wyraźnie wzrosły. W styczniu bieżącego roku średnia miesięczna stawka wynosiła około 1300 zł. To duża różnica, jednak osoby, którym zależy na znalezieniu taniej kwatery, nie powinny się zbytnio martwić. Wciąż można znaleźć bardzo tanie lokale, choć ich wybór jest dość ograniczony.

Ile najmniej potrzeba na wynajem kawalerki? Według danych portalu Domy.pl będzie to zazwyczaj 600-650 zł, sporadycznie możemy trafić na jeszcze mniej kosztowne obiekty. Decydując się na zamieszkanie w jednym z najtańszych lokali, nie możemy jednak wymagać idealnych warunków – często są to mieszkania dość zniszczone bądź do wykończenia, a zatem nienadające się dla osób, które nie chcą przeznaczać dodatkowych pieniędzy na prace remontowe lub wykończeniowe w nie należących do nich lokalach. Większy wachlarz możliwości mamy w przypadku kawalerek za 700-750 zł miesięcznie.

Kawalerka to dla nas za mało? Średnia cena najmu mieszkania dwupokojowego w Szczecinie wynosi 1513 zł, zaś trzypokojowego – 1925 zł. Sporo tanich M dwupokojowych jest w cenie 800 zł za miesiąc, a zatem zapłacimy za nie niewiele więcej niż w przypadku skromnych kawalerek. Większa różnica w cenie pojawia się w przypadku lokali trzypokojowych, na które trzeba wydać minimum 1000 zł. Pamiętajmy, że do podanych kwot na ogół trzeba jeszcze doliczyć koszty eksploatacji mieszkania, a często także czynsz administracyjny.