Dołącz do ESN i rozwijaj się!

Chcesz poszerzać swoje horyzonty, poznawać ludzi z innym krajów? Masz ochotę realizować własne pomysły, zdobyć doświadczenie do CV a przy okazji dobrze się bawić? Jeśli tak, to koniecznie dołącz do Erasmus Student Network (ESN) – ogólnoeuropejskiej organizacji studenckiej, której celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich.

Trwa rekrutacja do szczecińskiego oddziału ESN. Dołączyć może każdy chętny student oraz licealista. By to uczynić trzeba wypełnić formularz zamieszczony tutaj. O tym, dlaczego warto zostać członkiem ESN oraz o misji organizacji rozmawiamy z Grzegorzem Zielińskim – członkiem zarządu do spraw Public Relations ESN US Szczecin.

Dlaczego warto dołączyć do Was i poświęcić swój czas na działanie w ESN?
G.Z.:ESN to największa organizacja studencka w Europie. Dlaczego warto być jej członkiem? Z kilku powodów:
1. LUDZIE – działając u nas masz szasnę obcować z „ludźmi, którym się chce”. Są to ambitni studenci z różnych wydzałów, pełni zapału i chęci do działania.
2. MIĘDZYNARODOWE TOWARZYSTWO – można poznać wielu sympatycznych i interesujących studentów zza granicy. Szczecin w ciągu roku odwiedza spora liczba studentów. W ubiegłym semestrze było ich około 250, a tendencja jest wzrostowa. Najczęściej pochodzą oni z Turcji, Hiszpanii, Włoch i Niemiec.
3. CIEKAWE ZNAJOMOŚCI – różni ludzie, różne kultury, różne religie… to sprawia, że pracując u nas nie można się nudzić.
4. SZLIFOWANIE JĘZYKA OBCEGO – przebywając w międzynarodowym towarzystwie bez problemu można poćwiczyć władanie językiem obcym. Pracę z zagranicznymi gośćmi można więc uznać jako darmowe korepetycje!
5. POMOC STUDENTOM ZAGRANICZNYM – pomagając innym zdobywa się ich wdzięczność, a czy jest coś piękniejszego?
6. DOBRA ZABAWA – razem z nami bierzesz udział w częstych imprezach i nie możesz źle się bawić!

Brzmi zachęcająco. Powiedz proszę, czym można się u Was zajmować. Przedstaw szczegóły pracy w ESN.
G.Z.:Wolontariusz zapisuje się do wybranego projektu. Podstawowa praca to jednak działalność w ramach programu Mentor. Każdy jest mentorem w naszej organizacji. Działając razem z nami można brać udział w następujących programach:
SocialErasmus
Wolontariusz ESN to przede wszystkim lokalny działacz, który swoją pasję i energię przekazuje innym. Odmalowane ściany w szpitalu, „Free Hugs” pod centrum handlowym, międzynarodowe lekcje i zabawy z dziećmi w szkołach oraz wiele innych pomysłów…
ESN Olipmics
Poznawaj nowych ludzi, inne kultury oraz doskonal język obcy w ramach imprez sportowych dla zagranicznych studentów.
Travel
ESN to niepowtarzalna możliwość zwiedzania swojego kraju i świetnej zabawy. Poznaj na nowo miasta Polski poprzez niezapomniane wyprawy pełne przygód w doborowym towarzystwie!
Mentor
Pomóż zagranicznym studentom szybko zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Mentor ESN to nie tylko służący radą przewodnik po mieście, lecz przede wszystkim dobry druh na międzynarodowych ścieżkach nauki.
DiscoverEurope
Baw się na jedynych w swoim rodzaju niezapomnianych tematycznych imprezach, wydarzeniach i innych inicjatywach organizowanych przez ESN.
ESNcard
Bądź częścią społeczności ESN i wyróżniaj się w tłumie. Posiadacz ESNcard może liczyć na specjalne traktowanie w klubach i restauracjach zarówno w Polsce jak i Europie.
Exchange Ability
Pomoż przy organizacji wydarzeń dla niepełnosprawnych studentów.

W porządku. Jest co robić. Powiedz jeszcze w jaki sposób można do Was dołączyć?
G.Z.: Dołączyć może każdy student oraz licealista. Jak? Wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową: www.szczecin.esn.pl i wypełnić formularz rekrutacyjny. Kolejnym krokiem jest spotkanie z nami, a zaraz po tym możesz z nami działać! Rekrutacja trwa do końca zimy, czyli do 21 marca, zatem wszystkich chętnych zapraszamy do konktaktu!
Świetnie! Dziękujemy za rozmowę!