Dołącz do ESN i rozwijaj się!

Chcesz poszerzać swoje horyzonty, poznawać ludzi z innym krajów? Masz ochotę realizować własne pomysły, zdobyć doświadczenie do CV a przy okazji dobrze się bawić? Jeśli tak, to koniecznie dołącz do Erasmus Student Network (ESN) – ogólnoeuropejskiej organizacji studenckiej, której celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich.

Trwa rekrutacja do szczecińskiego oddziału ESN. Dołączyć może każdy chętny student oraz licealista. By to uczynić trzeba wypełnić formularz zamieszczony tutaj. O tym, dlaczego warto zostać członkiem ESN oraz o misji organizacji rozmawiamy z Grzegorzem Zielińskim – członkiem zarządu do spraw Public Relations ESN US Szczecin.

Dlaczego warto dołączyć do Was i poświęcić swój czas na działanie w ESN?
G.Z.:ESN to największa organizacja studencka w Europie. Dlaczego warto być jej członkiem? Z kilku powodów:
1. LUDZIE – działając u nas masz szasnę obcować z „ludźmi, którym się chce”. Są to ambitni studenci z różnych wydzałów, pełni zapału i chęci do działania.
2. MIĘDZYNARODOWE TOWARZYSTWO – można poznać wielu sympatycznych i interesujących studentów zza granicy. Szczecin w ciągu roku odwiedza spora liczba studentów. W ubiegłym semestrze było ich około 250, a tendencja jest wzrostowa. Najczęściej pochodzą oni z Turcji, Hiszpanii, Włoch i Niemiec.
3. CIEKAWE ZNAJOMOŚCI – różni ludzie, różne kultury, różne religie… to sprawia, że pracując u nas nie można się nudzić.
4. SZLIFOWANIE JĘZYKA OBCEGO – przebywając w międzynarodowym towarzystwie bez problemu można poćwiczyć władanie językiem obcym. Pracę z zagranicznymi gośćmi można więc uznać jako darmowe korepetycje!
5. POMOC STUDENTOM ZAGRANICZNYM – pomagając innym zdobywa się ich wdzięczność, a czy jest coś piękniejszego?
6. DOBRA ZABAWA – razem z nami bierzesz udział w częstych imprezach i nie możesz źle się bawić!

Brzmi zachęcająco. Powiedz proszę, czym można się u Was zajmować. Przedstaw szczegóły pracy w ESN.
G.Z.:Wolontariusz zapisuje się do wybranego projektu. Podstawowa praca to jednak działalność w ramach programu Mentor. Każdy jest mentorem w naszej organizacji. Działając razem z nami można brać udział w następujących programach:
SocialErasmus
Wolontariusz ESN to przede wszystkim lokalny działacz, który swoją pasję i energię przekazuje innym. Odmalowane ściany w szpitalu, „Free Hugs” pod centrum handlowym, międzynarodowe lekcje i zabawy z dziećmi w szkołach oraz wiele innych pomysłów…
ESN Olipmics
Poznawaj nowych ludzi, inne kultury oraz doskonal język obcy w ramach imprez sportowych dla zagranicznych studentów.
Travel
ESN to niepowtarzalna możliwość zwiedzania swojego kraju i świetnej zabawy. Poznaj na nowo miasta Polski poprzez niezapomniane wyprawy pełne przygód w doborowym towarzystwie!
Mentor
Pomóż zagranicznym studentom szybko zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu. Mentor ESN to nie tylko służący radą przewodnik po mieście, lecz przede wszystkim dobry druh na międzynarodowych ścieżkach nauki.
DiscoverEurope
Baw się na jedynych w swoim rodzaju niezapomnianych tematycznych imprezach, wydarzeniach i innych inicjatywach organizowanych przez ESN.
ESNcard
Bądź częścią społeczności ESN i wyróżniaj się w tłumie. Posiadacz ESNcard może liczyć na specjalne traktowanie w klubach i restauracjach zarówno w Polsce jak i Europie.
Exchange Ability
Pomoż przy organizacji wydarzeń dla niepełnosprawnych studentów.

W porządku. Jest co robić. Powiedz jeszcze w jaki sposób można do Was dołączyć?
G.Z.: Dołączyć może każdy student oraz licealista. Jak? Wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową: www.szczecin.esn.pl i wypełnić formularz rekrutacyjny. Kolejnym krokiem jest spotkanie z nami, a zaraz po tym możesz z nami działać! Rekrutacja trwa do końca zimy, czyli do 21 marca, zatem wszystkich chętnych zapraszamy do konktaktu!
Świetnie! Dziękujemy za rozmowę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *