Co w ten weekend we Free Blues Clubie?

Nadchodzący weekend zapowiada się arcyciekawie we Free Blues Clubie. Sprawdźcie kto zagra i dlaczego warto się wybrać na koncert właśnie tam…

17.10 (PIĄTEK): PILICHOWSKI BAND
START 21:00 • 17.10.2014 • Bilety: przedsprzedaż 35 zł / 45 zł w dniu koncertu, / studenci i uczniowie 30zł

„INTRO” to tytuł najnowszego albumu Wojtka Pilichowskiego, najbardziej rozpoznawalnego polskiego gitarzysty basowego na świecie. Ta płyta zawiera muzykę absolutnie rewolucyjną. Nikomu jeszcze nie udało się połączyć w taki sposób jazzu z brzmieniami gatunku elektro. Wirtuozeria instrumentalistów przeplata się z autentycznymi w swoim przekazie głosami wokalistów oraz brzmieniami nie tylko z krainy elektro. Wyjątkowe aranżacje utworów na instrumenty elektryczne, akustyczne i wirtualne, zostały stworzone przez Wojtka Pilichowskiego i Tomka Świerka. Całość produkcji dopełnia fenomenalne brzmienie wykreowane przez Tima McDowel’a w jego Chartside Studio w Nowym Jorku. Wojtek Pilichowski stanowi klasę samą w sobie, a jego najnowszy album jest wskazaniem nowego kierunku w muzyce fusion.

18.10 (SOBOTA) JO & LAZY FELLOW – COUNTRY PARTY
START 21:00 • 18.10.2014 • Wstęp: 20 zł / 30 zł w dniu koncertu, / ludzie w kapeluszach – 15 zł
Jo & Lazy Fellow to w prostej linii kontynuator tradycji muzycznych reperezentowanych przez takie legendy jak Johnny Cash czy Dolly Parton! Nie dość, że grają energetyczne wersje ich utworów, to ich autorskie kompozycje znakomicie wprowadzają muzykę country w nowe tysiąclecie, nie tracąc jednocześnie kontaktu z jej korzeniami. Swój przekaz nierzadko uzupłeniają też dzwiękami z pogranicza bluesa i folku.

19.10 (NIEDZIELA) SUGAR PIE & THE CANDYMAN (ITA) – SWING LAT 30’
START 20:00 • 19.10.2014 • Wstęp: 30 zł / 40 zł w dniu koncertu, / 20 zł studenci
Prosto ze słonecznej Italii, już po raz trzeci we Free Blues Clubie! Jeśli przegapiłeś poprzednie koncerty, teraz masz okazję to nadrobić! Unikalna okazja, by usłyszeć dynamiczne swingowe wersje hitów wykonawców takich jak The Beatles, Queen, Led Zeppelin, Guns N’ Roses, Van Halen czy Prince, w połączeniu z własnymi, utrzymanymi w konwencji lat 30. kompozycjami.

Na czele zespołu stoi znakomita wokalistka „Sugar Pie” Georgia Ciavatta, obdarzona wspaniałym głosem wprost stworzonym do takiej muzyki! Wspomagana jest przez utalentowanych instrumentalistów, którzy czują ducha lat 30. Występy zespołu to dokładnie przygotowane show, gdzie dopracowany jest każdy szczegół. Oprócz brzmienia odwzorowane są także stroje z epoki, z wielką dbałością o szczegóły.

Koncert Sugar Pie & The Candyman zawsze jest gwarancją znakomitej zabawy. Charyzma jaką odznacza się wokalistka była już często przedmiotem zachwytów zarówno krytyki, jak i publiczności. Naturalny kontakt z publicznością w połączeniu z umiejętnościami całego zespołu pozwala cieszyć się fascynującym połączeniem tego, co najlepsze zarówno w muzyce lat 30., jak i dzisiejszej.

Redakcja poleca szczególnie niedzielny koncert, który zapowiada się naprawdę „pysznie”. Skoro zespół już po raz trzeci przyjeżdża, by zagrać we Free Blues Clubie, to znaczy, że musi się podobać publiczności!

A oto próbka ich umiejętności: