Co w ten weekend we Free Blues Clubie?

Nadchodzący weekend zapowiada się naprawdę ciekawie we Free Blues Clubie. Sprawdźcie, na co warto się wybrać. Polecamy DIVINTY ROXX z USA – KONCERT MIESIĄCA !!! Polecamy też czwartkową imprezę Vintage Records, na którą wstęp jest wolny.

DIVINTY ROXX (Ex. Beyonce) (USA) – KONCERT MIESIĄCA !!!

21:00 • 17.01.2015  Bilety: 110 zł do 16.01 / 130 zł w dniu koncertu / 100 zł studenci

Divinity Roxx to jedna z najbardziej charakterystycznych i uzdolnionych basistek na światowej scenie muzycznej. Przez wiele lat odpowiadała za brzmienie płyt Beyonce, nie tylko jako instrumentalistka, lecz także dyrektor muzyczny jej zespołu. Grała także z legendami hip-hopu – The Roots i jechała wielokrotnie w trasy koncertowe z Victorem Wootenem i jego braćmi – The Vootens.  Jest także twarzą nowej serii gitar basowych znanego producenta intrumentów – firmy Warwick. W jej wspaniałym zespole udzielają się Omar Gusmao z Foo Fighters oraz niesamowity  perkusista Stacey Lamont który grał z artystami tej sławy co: Snoop Dogg, Missy Elliott, Busta Rhymes oraz Stevie Wonder i George Duke. Artystka promować będzie swoją drugą solową płytę – „The Roxx Boxx Experience.” Zaprezentuje unikalną, porywającą mieszankę rocka i hip-hopu. Szykuje się niezapomnany show! Top Act!

Divnity Roxx pochodzi z Atlanty, miasta które jest kolebką wielu wspaniałych muzyków.

Już od najmłodszych lat zdradzała talent do gry na gitarze basowej i rapowania, często łącząc obie te umiejętności. Już we wczesnych latach swojej kariery supportowała takie legendy hip-hopu jak: The Roots, Jeru the Damaja, RZA, The Pharcyde i The Alkaholiks. Jej wybitne zdolności pozwoliły jej w 2000 roku dostać się do basowej orkiestry legendy tego instrumentu – Victora Wootena, z którym nagrała dwa albumy.

 W 2006 roku dołączyła do kobiecego zespołu wspomagającego Beyonce i odbyła z nią dwie trasy koncertowe. Zostało to udokumentowane trzema DVD – “The Beyonce Experience” (2008), “I Am…Sasha Fierce” (2010) i “I Am…Yours” (2010). W ramach tych tras wystąpiła chociażby w trakcie rozdania nagród Grammy, w programach Oprah Winfrey i Davida Lettermana oraz przed prezydentem USA Barackiem Obamą.

Jej solowa kariera opiera się na porywającej mieszance rocka i hip-hopu. Jej pierwsza płyta – Ain’t No Other Way z 2003 roku zawierała produkcję takich gwiazd jak: will.i.am  (The Black-Eyed Peas), DJ Lethal (House of Pain, Limp Bizkit) i Mike Elizondo. Jej najnowszy album – „The Roxx Boxx Experience” powstał przy współudziale takich legend jak: Bootsy Collins (Funkadelic, Parliament, George Clinton) oraz Killer Mike. Singiel „Get There” z tego albumy wygrał nagrodę za najlepszy klip na festiwalu California International Film Festival.

Divinity Roxx ceniona jest za znakomite umiejętności łączenia karkołomnych partii basu z porywającym rapowaniem. Jej umiejętności instrumentalne zostały także docenione przez producentów gitar – firmę Warwick/Framus, z którą opracowała specjalny sygnowany bas!

W towarzyszącym jej zespole odnaleźć można równie znakomitych muzyków. Gitarzysta – Omar Gusmao, ma na swoim koncie współpracę ze słynnym rockowym zespołem Davida Grohla z Nirvany – Foo Fighters. Stacey Lamont – perkusista – jest niezwykle wszechstronny i wybitnie uzdolniony o czym świadczy jego współpraca z, chociażby z genialnym Stevie Wonderem, jazzmanem George’m Duke czy legendami hip-hopu – Snoop Dogg’iem, Missy Elliott i Busta Rhymes’em.

Ludzie, którzy widzieli Divinity Roxx na żywo, podkreślają niezwykłą jej żywiołowość. Energia, z jaką podchodzi ona do muzyki udziela się publiczności, owocując niezapomianymi przeżyciami. Scenę dzieliła z takimi wykonawcami jak: Kanye West, Jay-Z, George Michael oraz Destiny’s Child. Divinity Roxx to prawdziwy dynamit na scenie, o czym będzie się można przekonać już niebawem we Free Blues Clubie!

Skład:

Divinity Roxx – wokal, gitara basowa (Beyonce, Victor Wooten, The Roots)

Stacey Lamont – perkusja (Snoop Dogg, Stevie Wonder, Missy Elliott)

Omar Gusmao – gitara (Foo Fighters)

WWW:

www.divinityroxx.com/

https://www.facebook.com/divinityroxx

Bilety do nabycia w klubie (śr-so, po 19) oraz:

Salon muzyczny FAN (ul. Św. Wojciecha 1)

Sklep muzyczny ROCKMAN (Wyszyńskiego 12)

Przez Internet – bilety.fm

 

JANEK SAMOŁYK

 21:00 • 16.01.2015  • Wstęp: 20 zł tylko przy wejściu na koncert

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego muzykę najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Wśród inspiracji wymienia on takich wykonawców jak m.in. The Beatles, Beach Boys, The Smiths, Blur, czy Marek Jałowiecki.

Od 2008 roku wokalista występuję pod własnym nazwiskiem. Jego działalność koncertowa ma aktualnie dwa wymiary. Jeden z nich to kameralne występy z gitarą akustyczną, na których towarzyszy mu skrzypaczka – Patrycja Stefanowska. Drugi to koncerty w czteroosobowym składzie, który tworzą: Janek, Patrycja, Mateusz Brzostowski (perkusja) i Piotr Wojniusz (bas). Janek Samołyk zagrał ponad sto koncertów w całej Polsce, często dzieląc scenę z najlepszymi (m.in. Muchy, Iowa Super Soccer, Lachowicz, Renata Przemyk, Tymański, happysad etc.).

W kwietniu 2009 ukazał się teledysk do piosenki Don’t think too much, a także minialbum pod tym samym tytułem. Piosenki Samołyka z pogranicza brytyjskiego rocka i poezji śpiewanej zachwyciły jurorów konkursu debiutów na najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki alternatywnej w Polsce, czyli Off Festiwalu 2009. Tam wrocławianin zebrał pochlebne recenzje od jury, w którego składzie zasiadali Artur Rojek (Myslovitz), Krzysztof Ostrowski (CKOD). Zespół songwritera wystąpił na festiwalu pokonując 230 innych wykonawców, którzy chcieli znaleźć się na nim w roli debiutantów. Rok później Samołyk został finalistą Konkursu Młodych Zespołów w Jarocinie, a także otrzymał nagrodę Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie. Album „Problem z wiernością” znalazł się wśród najlepszych płyt roku 2012 w podsumowaniu przygotowanym przez Grabaża – wokalistę grupy „Strachy na lachy” i dziennikarza muzycznego Roxy FM.

Janek Samołyk nagrał swoją debiutancką płytę pod czujnym okiem Marcina Szwajcera. Płytę wydało Polskie Radio SA. Album nosi tytuł „Wrocław” i ukazał się pod koniec 2010 roku. Płyta otrzymała bardzo pozytywne recenzje (m.in. Przekrój, Co jest grane, Lampa), była płytą tygodnia w Trójce, zaś singiel „Piosenka o pointach”, głosami słuchaczy, wszedł na Listę Przebojów Trójki.

Janek Samołyk jest jednym z niewielu polskich artystów, którzy mogą pochwalić się koncertami w Chińskiej Republice Ludowej. Wrocławianin, wraz z zespołem Iowa Super Soccer, zagrał tam trasę koncertową, która objęła końcówkę 2011 roku i połowę stycznia 2012. Wśród odwiedzonych miast znalazły się Hangzhou, Ningbo i Shanghai.

Kolejną płytę artysty wydało ponownie Polskie Radio S.A. pod koniec 2012 roku. Album zawiera kilkanaście premierowych kompozycji, w których Samołyk często stawia na tekst w języku polskim. Płyta została nagrana wspólnie z zespołem, który towarzyszy Jankowi na koncertach. Dzięki temu udało się przenieść na krążek energię znaną z występów na żywo, nad czym czuwał m.in.: Leszek Kamiński – producent  muzyczny i wielokrotny laureat Fryderyka. „Problem z wiernością” jest dobrą propozycją dla każdego fana melodyjnego, przebojowego i gitarowego grania, który słuchając muzyki lubi czuć, że artysta traktuje go, jak partnera do rozmowy.

Skład:

Janek Samołyk – gitara, wokal

Patrycja Stefanowska – skrzypce, klawisze, wokal

Piotr Wojniusz – bas

Marcin Wojtowicz – perkusja

WWW:

www.janeksamolyk.com/

https://pl-pl.facebook.com/jsamolyk