Ciekawy koncert zespołu oNieboLepiej już w poniedziałek.

onieboDla Arcysłuchaczy mamy 10 zaproszeń na poniedziałkowy koncert zespołu oNieboLepiej w klubie Rocker w Szczecinie. By je zdobyć wystarczy napisać do nas na adres redakcja@arcyradio.pl . Pierwsze 10 osób zdobędzie wejściówki. Pozostałych także zapraszamy w poniedziałek na przyjemny koncert z serii Piosenki nie na sprzedaż.  A o tym, co oNieboLepiej gra i jak gra, poczytajcie dalej…

Zespół powstał w styczniu 2009 r. z inicjatywy gitarzysty Ireneusza Leciejewskiego, saksofonisty Macieja Marcinkowskiego i wokalistki Małgosi Jamroży. W grupie założycielskiej jest jeszcze jedna osoba, poeta Marcin Kowalski, który dla zespołu otworzył szufladę, do której przez lata odkładał swoje wiersze. Pierwsze próby nabrały tempa po podjęciu decyzji o udziale w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Poetyckiej „O złote koło młyńskie” w Stargardzie Szczecińskim. Do zespołu dołączył wówczas basista Adam Kabaciński i perkusista Tomasz Wolak. W Stargardzie zespół zdobył III nagrodę i zaproszenie na Studencki Festiwal Piosenki do Krakowa. Na przełomie czerwca i lipca oNieboLepiej brał udział w Zamkowych Spotkaniach „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Atmosfera tego festiwalu wpłynęła pozytywnie na potencjał twórczy muzyków, w ciągu dosłownie kilku dni powstał obecny repertuar. W sierpniu zespół brał udział w festiwalu Poetyckie Rubieże w Gubinie, natomiast we wrześniu w festiwalu Gramy 2009 w Szczecinie.

Zespół oNieboLepiej wykonuje piosenkę literacką, w której najważniejszy jest przekaz płynący z tekstu (co oczywiste), zaś muzyka pomaga dotrzeć słowu wprost do serca słuchacza. Ciepłe, klubowe brzmienie, ciekawa harmonia, elementy jazzu i bossa novy to środki, które stosują muzycy, aby sens płynącego ze sceny tekstu nie pozostawiał słuchacza obojętnym.

Zespół gra w składzie:
Małgosia Jamroży – wokal
Maciej Marcinkowski – saksofon
Ireneusz Leciejewski – gitara
Paweł Rozmarynowski – bas
Tomasz Wolak – perkusja\

ArcyRadio poleca koncert; wybierzcie się, bo warto.

oniebo