Z Muzyką na pomoc

miloszW sobotę, 18 kwietnia, cztery szczecińskie kapele połączą swoje muzyczne siły, by wspólnie zagrać akustyczny koncert charytatywny dla 5-letniego Miłosza.

3 powody, dla których musisz tam być

Ten koncert będzie zupełnie inny niż reszta, przynajmniej z trzech powodów. Po pierwsze, odbędzie się na scenie teatru/kina nad klubem „Kontrasty”. Po drugie, zespoły zaprezentują swoje utwory w zupełnie nowej akustycznej odsłonie. Po trzecie, cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na pomoc dla chorego dziecka.

Kim jest Miłosz?
Miłosz to 5-letni chłopiec cierpiący na artogrypozę, chorobę która objawia sie niewłaściwym rozwojem neurologicznym. W wyniku tego dochodzi do zaburzeń w rozwoju mięśni, które w efekcie hamują normalne wykształcenie się stawów.
– Od dawna nosiliśmy się z zamiarem zrobienia czegoś dobrego naszą muzyką. Stąd pomysł na ten koncert. Dlaczego dedykujemy go akurat Miłoszowi? Miłosz to chłopiec, który mimo ciężkiej choroby uniemożliwiającej mu normalne życie, nie traci optymizmu. Na jego buzi wciąż maluje się uśmiech. Po prostu podbił nasze serca. Podczas koncertu na pewno podbije serca wszystkich zgromadzonych, którzy zdecydują się mu pomóc. Bo to on, a nie my, będzie gwiazdą sobotniego koncertu. – mówi Szymon Jędrol organizator koncertu.
Na stronie internetowej http://www.milosz.info zapoznać się można z historią choroby, która dokucza Miłoszowi od dnia narodzin. Znajdują się tam również informacje o tym, w jaki sposób można pomóc dziecku.

Kto zagra?
Cztery zaprzyjaźnione, związane z Kontrastami kapele, których fanom mocnych i energetycznych dźwięków właściwie nie trzeba przestawiać: Annalisa, Road Trip’s Over, Mechaniczny Kot oraz O.D.C.

Annalisa.Początkowo istniała jedynie w podziemiu. Po kilku koncertach, zdobyła miano jednej z najbardziej obiecujących szczecińskich kapel. Stały za tym niezwykle dynamiczne koncerty oraz interesujące rozwiązania muzyczne (trzy wokale, elektroniczne zakręty, klimaty od psychodelii do naprawdę mocnego uderzenia oraz przede wszystkim niebanalne teksty). Niebagatelną rolę odegrał fakt, iż wszyscy annalitycy mają za sobą bogate doświadczenia muzyczne.

Road Trip’s Over. Zespół powstał w połowie 2004 roku. Stworzyło go trzech muzyków, związanych już wcześniej z kilkoma szczecińskimi formacjami punkowymi. Maciek Kiersznicki – gitara, wokal, Konrad Słoka – bas, wokal i Kacper Kosiński – perkusja, uznali że czas stworzyć projekt, któremu warto poświęcić wolny czas i który spełni ich muzyczne oczekiwania. Do ich większych osiągnięć należy zdobycie pierwszej nagrody podczas ogólnokrajowego festiwalu rockowego „Generacja” w Koszalinie w 2004 roku oraz koncert na żywo w Polskim Radio Szczecin w 2006 roku. We wrześniu 2006 roku zespół wydał w wytwórni Jimmy Jazz Records swój pierwszy studyjny album – „Romance on the phone”. Drugi album zatytułowany „Po Drugiej stronie lustra” to nowa jakość w dokonaniach R.T.O. Zespół tym razem sięgnął po polskie teksty, zwolnił nieco, nadając swoim kompozycjom inny wymiar. Grupa nadal stara się przeszczepić na polski rynek melodyjny pop punk rodem z Kalifornii, trafiając przy tym w jednakowym stopniu do publiczności alternatywnej jak i tej, dla której najważniejsze są przeboje. Obecnie zespół pracuje nad trzecią płytą.

Mechaniczny kot. Swoją muzykę sami określają jako Powerpop / Postpunk / Pop Punk. Od powstania zespołu jego skład niejednokrotnie się zmieniał. Obecnie tworzy go trójka młodych szczecinian: Alicja Wilińska (bas), Tomasz Martyniak (wokal, gitara), Szymon Jędrol (perkusja). Choć nie wydali jeszcze debiutanckiej płyty, mogą pochwalić się pierwszymi sukcesami: dobrze przyjmowanymi koncertami w kraju i za granicą czy teledyskiem do utworu „What I care”, stworzonym przez absolwentów łódzkiej „filmówki”.

O.D.C tworzy czwórka zwariowanych małolatów mających odjazd na punkcie kalifornijskiego punkrocka (greenday, blink182). Zespół przygotowuję się właśnie do nagrania pierwszego demo.

– Dlaczego to robimy? Kochamy muzykę, kochamy dawać koncerty a jeżeli robiąc to, co kochamy możemy jeszcze komuś pomóc… To czego chcieć więcej? Ludzie chcą nas słuchać gdy jesteśmy na scenie, my chcemy to wykorzystać by z tej sceny powiedzieć coś ważnego. Że każdy może pomóc. Wystarczą jedynie chęci. – tłumaczy Kacper Kosiński, perkusista zespołu Road Trip’s Over.

– Wierzymy, że fani, którzy pojawiają się na naszych koncertach i jeszcze nigdy nas nie zawiedli, nie zawiodą i tym razem. Bo podczas sobotniego koncertu nie tylko my będziemy potrzebować ich wsparcia spod sceny, ale przede wszystkim Miłosz. – dodaje Szymon Jędrol, który nie tylko organizuje cały koncert, lecz również gra na perkusji w Mechanicznym Kocie i O.D.C.

Na co pójdą moje pieniądze?
Bilet wstępu kosztuje 10 zł. Z racji charytatywnego charakteru koncertu i w miarę swoich możliwości można ofiarować więcej. Wszystkie pieniądze uzbierane podczas koncertu trafią do Miłosza i jego Mamy. A na co konkretnie?
– Na turnusy rehabilitacyjne, a zwłaszcza ten, na który jedziemy pod koniec sierpnia. Na wyjazdy na rehabilitację do Szczecina, bo mieszkamy w Łobzie. Na prywatne wizyty lekarskie. Na wyjazdy do ortopedy do Poznania. A także na leczenie farmakologiczne, bo Miłosz bardzo często choruje – mówi mama Miłosza.

Pomóż i Ty
Nim kapele zagrają, by pomóc Mateuszowi, Ty możesz pomóc im. Wystarczy jedno kliknięcie dziennie by Road Trip’s Over miało szansę na zagranie w serialu 39 i pół.

Tekst: Karolina „Karola” Wójcik
Źródło: Stetinum.pl